Lektoři v ČRSofie da Silva - Česká republika, nyní působící v Praze, žena mnohá profesí. Báječná matka, skvělá tanečnice, organizátorka tanečních kongresů a workshopů v Praze, moderátorka, úžasná taneční instruktorka a majitelka studia Dance Planet.

Sofie učí Zouk, karnevalovou Sambu a Sambu de Gafieiru, Salsu a tanečně pohybové kurzy ve svém studiu na Praze 5.

Je to velmi energická a krásná žena, která se zasloužila o to, aby zouk v ČR vůbec byl a tančil se. Přivezla sem z Brazílie skvělého tanečníka Carlose da Silvu, který se stal i jejím manželem. Po pár letech společného působení, se lektorsky i partnersky rozešli. Sofie dál působí v tanečním studiu Dance Planet a Carlos otevřel nové taneční studio pod názvem "Rio Dance - Hadovka", na Praze 6.

Sofie se dá považovat za "matku" českého zouku. A za to jí patří naše veliké "díky".

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Luciano Gomes  - pochází z Brazílie, nyní působí ve Španělsku a v České republice. Věčně usměvavý a energií sršící na všechny světové strany, výborný lektor a tanečník. Také organizátor kongresu ve Španělsku.

V ČR učí přes léto v Dance Planetu se Sofií a během roku sem jezdí na různé workshopy. Učí Zouk a Bachatu.

Velmi oblíbený tanečník a lektor pro svou veselou povahu. Nikdy neodmítne žádnou tanečnici. Tanec s ním je opravdovým zážitkem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dj Brandon Zk a Jitka - oba působící jako mladý lektorský pár v Praze, v tanečním studiu Dance Planet, kde učí Zouk.

Dj Brandon Zk první český zoukový Dj, který působí nejen u nás, ale i v zahraničí. Je autorem mnohých zoukových remixů, které si našly oblibu u mnohých tanečníků. V současné době jezdí i po světových kongresech, kde také vyučuje zouk. Je tanečním žákem Sofie i Carlose da Silva. Milý a usměvavý kluk, s obrovskou trpělivostí.

Jitka tančí zouk již od začátku, co se u nás zouk tančí. Tedy cca 6 let. Je to velmi milá dívka a velmi talentovaná tanečnice. Neodmítne žádného tanečníka a vždy se hezky usmívá.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Carlos & Fernanda & Lenka
- všichni tři nyní působí především v Praze, v tanečním studiu Rio Dance - Hadovka na Praze 6. 

Carlos da Silva - pochází z Brazílie, z exotického Ria de Janeira, kde se tancování věnoval od útlého dětství. V Brazílii měl vlastní taneční skupinu. Cca před 6 lety (nevím to jistě) přijel do ČR (Praha) společně se Sofií, kde založili taneční studio Dance Planet a začali se věnovat výuce všech možných brazilských tanců a věnovali osvětu tancům, které u nás doposud nikdo neznal a ani netančil.

Carlos je vážně skvělý, úžasný a hlavně zkušený tanečník, který svůj styl a své vlastní variace vyučuje po celém světě. Učí nejen Zouk, ale i Sambu de Gafieiru. Také výborný organizátor pražských tanečních zoukových kongresů a tanečních workshopů, choreograf. Otec a zakladatel české zoukové scény.

Fernanda Vitoria - krásná, nádherná, milá a skvělá žena i tanečnice.  Její taneční styl je nenapodobitelný. Působí velmi ladně a přirozeně. Velmi oblíbená lektorka mezi děvčaty. Její lekce Lady stylingu stojí určitě za to. Jezdí s Carlosem po celém světě a vyučuje s ním Zouk i Sambu de Gaifieru. 

Lenka Neoralová - mladá, krásná a velmi talentovaná tanečnice, studentka vysoké školy v Praze. Také tančí, vystupuje a vyučuje společně s Carlosem.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jan Valášek a Lucka Dvořáková - oba pocházejí z ČR a působí v Praze. Vyučují Zouk v tanečním studiu Salsa Club na Praze 5.

Honza je velmi zkušený a kvalitní lektor Zouku. Jeho lekce jsou především zaměřené na techniku (vedení, správné provedení figur, atd.) Dokáže výborně vysvětlit základy, které jsou pro tanec velmi důležité.

Lucka je skvělou a talentovanou tanečnicí, která Zouk tančí cca 6 let. S Honzou vyučuje Zouk téměř rok.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdeněk Kabát a Anet Peréz - mladý talentovaný taneční pár, vyučující Zouk v tanečním studiu Dance Factory na Praze 1.

Taneční počátky Zdeňka sahají do doby před 8 lety k latinsko-americkým tancům, zatímco zouku se intenzivně věnuje přes 4 roky a od roku 2010 ho vyučuje ve studiu Salsa-Dance. Preferuje zouk Rio style s důrazem na plynulost a dynamiku pohybu, používání těla a vzájemné vnímání partnerů.

Aneta je sympatická lektorka s kubánskými kořeny, a proto se tanec stal její druhou přirozeností. Již několik let vyučuje v Praze salsu a nověji Zumbu, přičemž před 4 roky se zamilovala do zouku. Se Zdeňkem tančí od začátku a společně navštívili řadu workshopů s místními i zahraničními lektory. Jako taneční pár se snaží přinést zouk a taneční energii mezi co nejvíce lidí a obracejí na tento tanec i zaryté salseros. (text převzat s FCB stránky Zdeněk & Anet (Zouk))

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Monika Beranová - pochází z FM, nyní žije a působí v Praze. Základy zouku (kurzy pro začátečníky) učí v hudebním klubu Music City na Praze 9.

Talentovaná tanečnice, ale hlavně organizátorka tanečních akcí, mezi které patří např. taneční FlashMob v OC Letňany, taneční víkendy na Valnovce, taneční silvestr 2011 nebo taneční víkend na westernovém ranči v Podolí. Připravuje taneční workshop "Spinn Class" zaměřený na techniku točení a otoček. V únoru plánuje workshop West Coast Swingu se zahraničními lektory z Vídně.

Zouk tančí téměř dva roky. Žákyně J. Valáška. Učila se také u různých světových lektorů na tanečních kongresech a workshopech. 
Lektorský talent v sobě objevila teprve nedávno, přesto dál na sobě pracuje. Svým žákům chce předat radost a pozitivní energii z tance, do kterého se sama zamilovala. 

Energická, neudolatelná a cílevědomá žena s vlastním názorem.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Zdeněk Šubrt a Kristýna Veselá
- mladý lektorský pár, který se věnuje především výuce salsy a zouku v Music City Clubu.

Zouk učí velmi krátce na žádost svých žáků, které učili salsu.

Zdeněk pořádá každé pondělí zouk párty v Music City Clubu a občas salsa párty v klubu Insomnia na Hájích.

Jejich stránky For Fun Salsa informuje své žáky o tom, že "Zaplacením kurzu od Září 2012 přispíváte 25% z ceny na dobročinnou nadaci MySmallHelp."

Žádné komentáře:

Okomentovat