Lektoři v zahraničí

LEO NEVES a LAYSSA LIEBSCHER


U nás velmi oblíbení lektoři Zouku, kteří pochází přímo z Brazilského Ria De Janeira. Jsou k nám pravidelně zváni různými pořadateli a organizují s nimi víkendové workshopy. Jsou považováni za prince a princeznu Zouku. Účastní se všech možných zoukových kongresů, seminářů, soutěží a workshopů po celém světě, kde mají mnoho úspěchů.


GILSON DAMASCO a NATASHA TEREKHINA 


Gilson (původem ze Sao Paula z Brazílie) aktuálně žije v Amsterdamu v Holandsku a Natasha (původem z Ruska) nyní žije také v Amsterdamu v Holandsku. Tento pár spolu cestuje, tančí a učí Lambazouk po celém světě.

Gilson se narodil v Sao Paulu  v Brazílii. V roce 1990 objevil svět Lambazouku a od té doby se mu naplno věnuje. V roce 1991 žil v Argentině, kde tento tanec zpopularizoval. Patří mezi nejlepší učitele Lambazouku, díky jeho umění vysvětlit techniku vedení. Natasha se narodila v Rusku. Hovoří několika jazyky, studovala ve Španělsku na univerzitě Kultury a umění. Svou taneční kariéru započala již v útlém dětství. Věnovala se mimo jiné i baletu a modernímu tanci. Gilson jí objevil na jednom  se zoukových kongresů a od té doby spolu vystupují, tančí a učí. Natasha také spolupracuje s velikány zoukového světa jako je Adilio Porto. Díky její technice, ve které dokázala přirozeně skloubit mnoho latino stylů, se stala velmi populární a je považována za obrovský talent v tanečním světě Salsy, Zouku a Lambazouku.


RENATO VERONEZI a BABI PACHECO

Oba tito lektoři nesmírně milují psy a všechno živé. Sami vlastní čtyři (nebo tři?) velké psy a králíčka. Dokonce mají doma i velkou ještěrku, která je teda ještě miminko, ale brzy doroste. Chtěli si odvézt i moji milovanou Zazinku (fena cane corso). Ale nedala jsem.

Jsem ráda, že jsem měla možnost je poznat osobně. Je fajn vědět, že existují i lidi, kteří nežijí svou slávou, dokážou se radovat z maličkostí, nehrají si na veliké hvězdy, ačkoliv jimi bezesporu jsou, jsou usměvaví a rozdávají kolem sebe radost. Přesně takoví Renato s Babi jsou. Těším se na Vás příště! Doufám, že to „příště“, bude brzy!


Renato Veronezi (32 let) – narozen v Sao Paulu. Nějakou dobu žil s matkou v jiném městě v Brazílii, když mu však bylo osm, vrátili se zpět. Renato tančil takřka odjakživa.

Renato je velmi sympatický, charismatický, milý, energický a nesmírně skromný člověk.

Profesionálně se tanci věnuje od roku 1998, kdy začal studovat v taneční škole Centro de Dança Jaime Arôxa (http://www.jaimearoxa.com.br/). Kde působil až do roku 2004. Věnoval se tam především tanci baletu, moderního tance a hip hopu. Což se také odrazilo i v jeho vlastním umění. Zároveň v této době působil v taneční skupině „de Dança Jaime Arôxa“.

Renato má za sebou spoustu tanečních úspěchů, které ho dovedly až tam, kde dnes je. Působí jako světoznámý lektor zouku v Brazílii i po celém světě.

Od roku 2008 vede vlastní taneční skupinu. A vyvíjí vlastní taneční styl, který sám nazval „Verozouk“.

U nás v ČR letos byl celkem 2x  a strávil zde cca měsíc svého života. Věřím, že to pro něj byly příjemně strávené dny a že na nás bude v dobrém vzpomínat. Po prvé u nás byl sám, koncem května, kdy manželé Lužní v Brně pořádali víkendový verozoukový workshop. Viz videa „zde“. Omlouvám se za kvalitu. Po druhé k nám do Evropy přijel se svou snoubenkou Babi v září na brněnský zoukový kongres ZOUKTIME. Učil zde workshopy zouku, samby i salsy. Mimo jiné, v rámci svého brněnského turné, zvládl i návštěvu Prahy a po kongresu zavítal dokonce i na Slovensko, kde v Trenčíně pomohl uvést na světlo světa zouk a podpořit zde tanečního ducha místních lidí. Pár fotek a videí najdete různě zde na blogu.

Na cestě svým životem potkal svou osudovou lásku, a to Babi Pacheco. Jsou zasnoubení a začátkem příštího léta by se chtěli vzít. Držme jim palce, aby to vyšlo. Moc jim to totiž spolu sluší.

Babi Pacheco (28 let) – žijící v Sao Paulu.

Nejroztomilejší osoba, kterou jsem kdy poznala.

Zouk tančí cca dva roky. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, kde, kdy a jak se s Renatem seznámili. Jazyková bariéra je peklo. Dřív působila v taneční škole Phillip Miha Dance v Sao Paulu, nyní vyučuje zouk společně s Renatem po celém světě.